İkinci El Cep Telefonu Alanlar, Alan Yerler

2-elcep-telefonu-alanlar

İkinci El Cep Telefonu Alanlar, Alan Yerler

2. El Hızlı Alım - Satım İçin Arayın: 0539 373 31 45

İletişim dünyası hem bireysel hem de kurumsal açıdan büyük öneme sahiptir. Bu yüzden cep telefonları çağın en önemli teknolojik ürünleri olarak öne çıkıyor. İnsanlar artık konuşma yapmaktan çok daha fazla olanağa sahip olabilmektedir. Sosyal medya hesaplarına giriş, oyun oynamak ya da pek çok programı değerlendirmek gibi unsurlar yer alıyor.

Ayrıca fotoğraf çekmek ve chat olarak da kullanmak açısından büyük öneme sahiptir. Bütün bu olanakları değerlendirmek için ise cep telefonu alanlar uygun fiyatlarla yüksek model cihazları ulaşım şansı tanımaktadır. Ayrıca alım ile beraber 2. el cep telefonu alanlar artık kullanmadığınız telefonlarınızı değerinde nakit olarak sizden almaktadır.

2. El Cep Telefonu Alan Yerler

Dur durak bilmeyen teknoloji ile beraber cep telefonları sürekli olarak yeni modellerle piyasaya çıkıyor. Buna bağlı olarak insanlar yeni modele ulaşmak için kullandıkları telefonları elden çıkarmaya çalışmaktadır. Tam bu noktada devreye giren 2. el cep telefonu alan yerler cep telefonlarınızı değerinde sizden almaktadır.

Kurumsal bir hizmet anlayışıyla verilen destek kapsamında, yapmanız gereken sadece ikinci el cep telefonu alanlar ile bağlantı kurmaktır. İster mekana giderek alışverişi birebir yapabilir ister adresinize kadar gelen hizmet kapsamında telefonlarınızı nakde çevirebilirsiniz.

 İkinci El Cep Telefonu Alan Yerler İstanbul

Güvenli şekilde değerlendirebileceğiniz ikinci el cep telefonu alan yerler sayesinde, kullanmadığınız ve bir kenarda tuttunuz cihazlarınızın yeniden değer kazanmasına olanak sağlayabilirsiniz. Kolay birkaç yöntemi geçerek telefonlarınızın satışını sağlamanız mümkün.

– Öncelikle cep telefonunuzun fotoğrafını farklı açılardan çekin,

– Daha sonra çekilen fotoğrafları WhatsApp üzerinden gönderin,

– Uzman ekspertiz bünyesinde gerçekleştirilen inceleme ile cep telefonlarınız için ikinci el tam değeri ortaya çıkarılır,

– Son olarak adresinize gelmek suretiyle nakit şekilde cep telefonu alanlar cihazınızı sizden almaktadır,

2. El Cep Telefonu Alanlar

Sürekli olarak teknolojinin gelişmesi ve yenilenmesi ikinci el cep telefonu piyasasını oldukça hareketli hale getirdi. İnsanlar böylece çok uygun fiyatlarla ikinci el üzerinden yüksek model telefonlara sahip olabiliyor. Aynı zamanda 2. el cep telefonu alanlar sayesinde artık kullanmadıkları telefonların nakli dönüşmesine imkanı elde etmektedir. Kolaylıkla sadece telefonların fotoğrafları göndermek suretiyle, bu işlemi gerçekleştirmek mümkün. Uzman ekspertiz kapsamında yapılan detaylı inceleme ile beraber, 2. el cep telefonu alan yerler adrese gelerek tam değerinde cihazınıza teslim almaktadır.

 İkinci El Cep Telefonu ve Lüks Marka Saatler

Hem lüks marka saat çeşitleri açısından hem de cep telefonu noktasında ikinci el piyasası önemli bir yer tutuyor. Özellikle ikinci el cep telefonu alanlar sayesinde artık hem alım hem de satın imkanı gerçekleşebilmektedir. Aynı zamanda Cartier, Rolex ve Hublot gibi daha pek çok değişik marka bünyesinde kullanılmayan lüks saatler ikinci el üzerinden nakit olarak değer kazanmaktadır. Hem saat için hem de telefonlar adına, ikinci el cep telefonu alan yerler üzerinden güvenli şekilde alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.

Bundan 10 yıl kadar öncesine kadar insanlar sahip oldukları telefonları bozulana kadar kullanmaktaydı. Bu sebeple 2. el cep telefonu alanlar her zaman için daha önceden bozulmuş ve tamir edilmiş telefonları alma ihtimalleri olduğunu bilirlerdi.

 Günümüzde Cep Telefonları Neden Satılıyor

Ancak günümüzde bu sorun artık ortadan kalkmış olmaktadır. Çünkü teknolojinin en hızlı değişen ayağı olan cep telefonlarının her geçen gün yeni modelleri ile cep telefonu kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Kullanıcılarda genellikle sahip oldukları cep telefonlarını bozuldukları için değil, üst modelini almak için satışa çıkarmaktadır.

Bu değişimler sebebi ile de 2. el cep telefonu alan yerler çok daha güvenilir olmaktadırlar. Ayrıca bu değişimler ikinci el eşya piyasalarının hareketliliğini arttırmış bulunmaktadır.

 İkinci El cep Telefonları Piyasası Neden Artık Daha Hareketli?

cep telefonu alanlar ikinci el piyasasına yönelmesinde iki büyük sebep bulunmaktadır. Bunlardan ilki son dönemde hızla yükselen döviz fiyatları olmaktadır.

İkinci el piyasasının hareketlenmesinin ikinci sebebi ile cep telefonlarına uygulanan vergilerde ki artış olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da cep telefonu fiyatları son derece artmış bulunmaktadır.

İkinci El Cep Telefonu Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

ikinci el cep telefonu alanlar isteyenlerin öncelikle dikkat etmeleri gereken nokta piyasanın çok altında bir fiyata satışa sunulan telefonlara tercih etmemeleri olmaktadır. Çünkü bu tür telefonlarda mutlaka bir sıkıntı söz konusu olmaktadır.

ikinci el cep telefonu alanlar dikkat etmeniz gereken ikinci önemli nokta ise telefonların garantileri olmaktadır. Satın alacağınız cep telefonunun faturasının mutlaka olması gerekmektedir. Faturası olan telefonla güvenilirlik açısından daha ehemmiyetli olmaktadır. Ayrıca faturaların üzerinde bulunan bilgiler sayesinde garanti süreleri öğrenilebilir ve tamir ettirilmek istendiğinde birçok firma fatura talep etmektedir.

İkinci el cep telefonu alanlar almak istedikleri cihazların garantilerinin devam etmesi son derece önemli olmaktadır. Garanti sürelerinin nasıl öğrenileceği ise firmalara göre değişiklik göstermektedir. Garanti ile aklınızda bulundurmanız gereken bir diğer nokta ise firmalar ancak kendi yetkili servislerinde tamir edilen telefonların garanti sürelerini korumaktadır. Eğer satın aldığınız telefon başka bir tamircide tamir edildi ise o zaman bunu ancak firmanın yetkili servisinde öğrenebilirsiniz.

2. el cep telefonu alanlar yukarıda sıralanan sebepler dolayısı ile telefonlarını alırken telefonun tamir edilebilecek yerleri dikkatle gözden geçirmek olmaktadır. Yeni alınacak telefonlarda firmaların hologramlarının yerinde olması da kontrol edilmesi gereken diğer bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

İkinci el piyasasından alınacak telefonlarda dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise IMEI numarası olmaktadır. Telefonların arama kısımlarından yıldız- kare-06 ve kare tuşlayarak telefonun IMEI numarası öğrenilebilir. Daha sonra telefonların arka tarafında ki IMEI numarası ile ekrandaki numara karşılaştırılmalıdır.

2. el cep telefonu alan yerler yapılan alışverişlerde son olarak dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise IMEI numaralarının BTK’nın web sitesinden sorgulanması olmaktadır.

 

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cevap Yazın..
1
Yardım ister misiniz?
Merhaba, sitemize hoş geldiniz. Sorularınızı bize buradan hızlıca sorabilirsiniz.